CO2 kalkulátor, karbonlábnyom számítás, szénlábnyom kalkulátor és még több megfogalmazás, amelyek mind ugyanazt jelölik: egy hatékony számítási módja annak, hogy az egyéni/ vállalati tevékenységünk adott időszak alatt mekkora széndioxid kibocsátással jár, és adott területre vetítve milyen kompenzációs lehetőségeink vannak.
Érdekességként mindenképp hasznos egy ilyen számítást elvégezni magunktól, ám szakértők nélkül, beírt adatok alapján közel sem biztos, hogy valós eredményeket és nekünk való kompenzációs stratégiát kapunk „ingyen”, vagy megadott x forintért.
Ezzel a témával igenis érdemes foglalkozni, hiszen talán a legkönnyebben értelmezhető és kézzel fogható része az ESG-vel kapcsolatos tevékenységeknek.
Fontos egyéni, kkv és nagyvállalati szinten egyaránt foglalkozni azzal, hogy a tevékenységünkből adódóan melyek azok a területek, ahol a széndioxid kibocsátás a legjelentősebb és mely tevékenységekkel kompenzálható az adott érték, a munka zavartalan elvégzése mellett.
Érdemes felkeresni egy olyan csapatot, akik élhető és megvalósítható kompenzációs tervet nyújtanak amellett, hogy valós adatok és körültekintő felmérés mellett készítik el a felmérést.
De hogyan is zajlik az említett folyamat:
1. Előzetes tervezés és előkészítés
2. Munkacsoport kijelölése és külső szakértők bevonása
3. Adatgyűjtés
4. Adatok elemzése és feldolgozása
5. Szén-dioxid-kibocsátás számítása
6. Jelentés készítése
7. Akcióterv kidolgozása
Mire kell ügyelni a folyamat során:
- adatok pontossága: az összegyűjtött adatok pontosak és megbízhatóak legyenek, rendszeresen frissítés és karbantartás történjen velük kapcsolatban
- transzparencia és dokumentálás: minden lépést részletesen dokumentálni kell és transzparens módon közölni azokat
- szabályozási megfelelés: betartani az iparági szabványokat és szabályozásokat, figyelemmel kísérni a jogszabályi változásokat
Amennyiben egy megbízható csapattal dolgoznál a vállalati zöldítés és ESG megfelelés kapcsán, ismerd meg jobban a Green Pannonia megoldásait!
Commentaires